wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
  > ceník a výbavy
  > barvy a potahy
  > technika
  > technická data
  > fotogalerie
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
Nejčastější pneumatiky pro Škodovky

Jaké pneu pro Škodovky?

Vytvořili jsme pro vás žebříček nejčastějších rozměrů pneumatiky pro modely vozů Škoda. Může se hodit například při výběru alternativního rozměru či inspiraci - nejčastější rozměry bývají také ty, které jsou nejlevnější.

Škoda Octavia

Asi pro vás nebude překvapením, že více než polovina majitelů Škoda  Octavia obouvá rozměr 195/65 R15. Může za to fakt, že většina Octavií se prodá v té nejzákladnější verzi s patnáctkami. Pokud bychom hledali nejlepší letní pneumatiku v tomto rozměru, tak test ACE v tomto rozměr ukazuje, že nejlepší je Dunlop Sport BluResponse, jejíž kvalitu dokazují i ostatní testy v dalších rozměrech. Dále také na Octávii lidé často obouvají šestnáctky následované maličkými čtrnáctkami, sedmnáctky jsou až na pátém místě - pro přesné rozměry letních pneumatik pro Škodu Octavii klikněte zde

Škoda Fabia

U Fabie je opět dominance jednoho rozměru, a to je 165/70 R14, což jsou velmi uzoučké základní pneumatiky - tento rozměr obouvá opět okolo poloviny majitelů.  Tento rozměr testoval loni ADAC a dospěl k závěru, že nejlepší letní pneumatikou v tomto rozměru je Continental ContiEcoContact 5. Druhým nejoblíbenějším rozměrem je 185/60 R14, který je myslím mnohem rozumnějším rozměrem, ve kterém mohu doporučit pneumatiku Michelin Energy Saver +, která je rozumnou volbou letní pneumatiky na Fabii zejména pro šetřivé nátury.

Škoda Roomster

Nejoblíbenějším rozměrem pro Škodu Roomster je rozměr celkem podobný Octavii, lišící se pouze v profilu pneumatiky, a to 195/55 R15 - tento rozměr obouvá okolo poloviny řidičů.  Z povahy Roomsteru bych jako letní pneumatiku opět doporučil šetřivou Michelin Energy Saver+.  Druhým nejčastějším rozměrem jsou čtrnáctky, a to konkrétně  185/65 R14. Mezi další rozměry jsou například podobné 175/70 R14, 185/55 R15 nebo 185/60 R15.

Škoda Yeti

Na Yetiho je to jednoduché - nejoblíbenejší jsou šestnáctky, a to konkrétně 215/60 R16, následované nižšími 205/55 R16. Třetím rozměrem jsou "velké" sedmnáctky, a to 225/50 R17.

Škoda Rapid

U nového Rapidu je to také celkem jednoduché - většina Rapidů, které vyjíždějí z výrobních linek Škodovky mají obutý rozměr 185/60 R15 - rozměr, ve kterém seženete však všechny testované pneumatiky, a to od úsporných Michelinů po sportovní BluResponse.

 

Jiří Chomát 

Zdroj testů pneumatik: http://www.testpneumatik.eu/letni-pneumatiky

 

C 2001 - 2009 ŠkodA AUTO | Powered by Aleš Vanek | všechna práva vyhrazena
ŠkodA AUTO