wz
.: Škoda Auto :.
 Hlavní stránka
 Aktuality
 Tuning
 Download
 Odkazy
 Kontakty
.: Modely :.
 Fabia
 Octavia
  > ceník a výbavy
  > barvy a potahy
  > technika
  > technická data
  > fotogalerie
 Roomster
 Superb

.: Články :.
.: Reklama :.
Kvalitní a levná škoda octavia combi od Auto ESA.
Kolik stojí autofólie vám prozradí ceník fólií na auta
.: Motosport :.
 Zpravodajství
 Výsledky
 Kalendár
 Tým
 Fotogalerie
 Fabia WRC
.: Designové studie :.
 Yeti I
 Yeti II
 Roomster
 Tudor
 Fabia Paris
.: Škoda oficiálne :.
 Firma & logo
 Mladá Boleslav
 Objekty
 Zákaznické centrum
 Museum
 Prehled modelu
.: Škodovka a děti

Neznám žádného rodiče, jemuž by nezáleželo na kvalitním životě svých potomků. K tomu patří samozřejmě i dětství prožité ve zdraví a bez zbytečných úrazů. To platí pochopitelně i ve chvílích, kdy se z našeho potomka stává malý pasažér v automobilu.

Statistiky bohužel ale hovoří zřetelnými čísly. Mnoho zraněných dětí při automobilových nehodách nebylo vůbec řádně umístěno v autosedačce. Již při rychlosti padesáti kilometrů za hodinu přitom může být dítě velice vážně zraněno, či dokonce usmrceno! Těžko si jen představit, že takový náraz má stejné následky jako pád dítěte z desetimetrové výšky.

Není rozhodující, zda vlastníte Škoda auto, rodinný model Volkswagenu či trojdveřovou Toyotu. Ve všech vozech je možnost umístit bezpečnostní dětskou sedačku.

Její opatření není žádný problém, nabídka je opravdu široká a stačí tedy vybrat podle základních kritérií jako je věk, výška a váha dítěte a stav naší peněženky. Pochopitelně nakupujeme jen v prodejnách, které nabízejí certifikované zboží s atestem bezpečnostní prověrky.

Pro miminka nám v obchodě doporučí vždy model typu „vajíčko“, který je konstruován s ohledem na bezpečí, pohodlí a zdravý vývoj páteře nejmenších dětí. Takovou autosedačku umisťujeme vždy po směru jízdy vozu a rozhodně nikdy ne vedle sedadla řidiče!

Pro větší děti volíme vhodnou autosedačku a vždy sledujeme, zda je v průběhu růstu dítěte pro něj ještě bezpečná a dostatečná. Základním vodítkem jsou údaje ze štítku a instruktážního manuálu, zásadou ale je vyměnit autosedačku ihned, pokud dítě hlavičkou začíná přesahovat opěrku hlavy.

Ještě před několika léty se těšily velké oblibě podsedáky pro starší děti. Mnohem bezpečnější a pohodlnější jsou ale autosedačky se stavitelnými opěrkami, které lze sehnat i pro relativně starší nebo vyšší děti.

Moderní vozy již ve své výbavě obsahují možnost přímo k sedačkám připojit dětskou autosedačku díky tzv. Isofixu vyvinutému pro ještě vyšší bezpečnost malých cestujících.

C 2001 - 2009 ŠkodA AUTO | Powered by Aleš Vanek | všechna práva vyhrazena
ŠkodA AUTO